Inwentaryzacje

Inwentaryzacje na zlecenie

 

Twoja Firma to majątek. Czy kontrolujesz go na bieżąco? Wykonana przez nas inwentaryzacja pokaże Ci rzeczywisty stan Twoich aktywów.

 

Inwentaryzacja jest niezbędna do prawidłowego zarządzania majątkiem Firmy.

 

Przeprowadzenie gruntownej kontroli majątku, łącznie z analizą ewidencji majątkowej, dokumentów źródłowych i zapisów księgowych pozwoli każdemu Dyrektorowi Zarządzającemu na pełny, rzetelny i jasny pogląd na rzeczywistą sytuację majątkową Przedsiębiorstwa.

Outsourcing inwentaryzacji to najlepszy sposób, żeby zrobić porządek i zapanować nad majątkiem Przedsiębiorstwa. Angażując niezależne i rzetelne osoby z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem masz gwarancję pomyślności rzetelnie przeprowadzonej inwentaryzacji.

 

Kiedy należy przeprowadzić inwentaryzację?

Outsourcing inwentaryzacyjny przeprowadzamy w systemie ciągłym i okresowym (raz do roku lub co cztery lata), a także gdy zachodzi taka konieczność ad-hoc, np. podczas wdrożenia nowego oprogramowania (np. SAP, Oracle lub programy autorskie), jak również przed lub po fuzjach i transakcjach przejęcia.

 

Dlaczego inwentaryzacja z WalterFried?

Inwentaryzacja przeprowadzona z firmą zewnętrzną WalterFried to nie bezmyślne skanowanie kodów kreskowych, tylko poprawna identyfikacja, dokładny opis i zapis przedstawiający rzeczywisty stan Państwa majątku, a także ustalenie faktycznej przydatności, jak również przejęcie pełnej odpowiedzialności prawnej za poprawność przeprowadzonej inwentaryzacji.

Oferujemy usługi inwentaryzacji, m.in.:

  • audyt kontrolny stanu majątku
  • spisy z natury
  • inwentaryzacja środków trwałych, wyposażenia i WNIP, towarów
  • rozliczenie i wyjaśnienie różnic inwentaryzacyjnych oraz weryfikację
  • usługi związane z zarządzaniem majątkiem od strony rachunkowo-księgowej
  • prowadzenie i uaktualnianie inwentarza
  • uzgadnianie stanów ewidencyjnych majątku z zapisami księgowymi
  • analiza ewidencji majątkowej i zapisów na kontach księgowych
  • doradztwo i szkolenia w zakresie naszego działania
  • likwidacje od A do Z wraz z wyceną i protokołami

 

Nasza oferta zakłada elastyczne dopasowanie się do indywidualnych potrzeb Klienta.

Pracujemy w nienormowanym czasie pracy na terenie całej Polski. Posiadamy doświadczenie w przeprowadzaniu projektów „objazdowych”, podczas których inwentaryzowaliśmy składniki majątkowe w filiach Klientów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Z nami Twój majątek będzie w największym porządku, a ewidencje majątkowe i dokumenty związane z zarządzaniem majątkiem będą wzorcowe.

Więcej informacji dot. usług inwentaryzacyjnych.